CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Utworzono: piątek, 11 czerwiec 2021

W dniach 9 – 10 czerwca 2021r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Niemodlinie włączyła się po raz kolejny do obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. W ramach akcji bibliotekę odwiedziły grupy przedszkolne: „Motylki” oraz „Krasnale” z Publicznego Przedszkola nr 1 „Bajka” w Niemodlinie.

Dzieci przyjemnie spędziły czas przy lekturze książek „Mogę wejść?” i „Na zawsze przyjaciele” - pełnych ciepła i magii historiach o przyjaźni. Przygody bohaterów: szopa, króliczka oraz sówki uświadomiły najmłodszym znaczenie przyjaźni w życiu i pokazały, że zawsze –  w domu i w sercu – trzeba mieć miejsce dla przyjaciół. Natomiast dobrą zabawę zapewniły dzieciom zabawy ruchowe nawiązujące do czytanych utworów: lustrzane odbicia, letnia burza, wesołe hula-hop.

Czytanie rozwija wyobraźnię !!!

Czytajmy dzieciom !!!