NOC Z ANDERSENEM - 2016

Utworzono: poniedziałek, 04 kwiecień 2016

W dniach 1-2 kwietnia 2016r., już po raz kolejny, w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemodlinie odbyła się „Noc z Andersenem”, która obchodzona jest
w wielu krajach świata z okazji urodzin Hansa Christiana Andersena – duńskiego bajkopisarza.
W tym roku w spotkaniu uczestniczyły dzieci z klasy III ze Szkoły Podstawowej Nr 2 wraz z wychowawczynią – panią Zdzisławą Kloc.
Podczas „Nocy z Andersenem” zaproszeni goście wzięli udział w różnych grach, zabawach i konkursach, których główną tematyką były baśnie Andersena.

Najmłodsi obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Hans Christian Andersen”, przedstawiającą życie i twórczość znanego duńskiego baśniopisarza.

Wzięli udział w zabawie „Kłębek przyjaźni”, podczas której mogli sprawdzić umiejętność wyrażania własnych uczuć.

Wysłuchali też baśni Andersena „Świniopas”.

Podczas spotkania nie zabrakło również konkursów: „Puzzlowe zgadywanki”, „Słoiczek krąży”, „Znajdź numer” i Quiz – „Baśnie pana Andersena”.

Chwilę przerwy i odpoczynku zapewniła wszystkim wspólna kolacja.

Wielu emocji dostarczyła dzieciom zabawa „masażyk relaksacyjny”.

Dzieci wykonały z papieru łabędzie sztuką origami.

Nastąpił czas na zabawy ruchowe: taniec Kaczuchy, tańce z balonem w parach oraz wspólna zabawa przy akompaniamencie muzyki.

Po licznych zabawach najmłodsi przygotowywali się do spania, zamieniając pomieszczenia biblioteki we wspólną sypialnię.

Późnym już wieczorem dzieci zasiadły przed dużym ekranem i obejrzały film animowany.

A następnie … nadszedł czas na sen.

Baśniowa przygoda w bibliotece zakończyła się w sobotni poranek. Każdy uczestnik „Nocy z Andersenem” otrzymał na pamiątkę książkę z baśniami Pana Andersena.

Wszystkim młodym uczestnikom oraz pani Zdzisławie Kloc bardzo dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę.