BIBLIOTEKA W LIPCU ORAZ SIERPNIU
FILIE BIBLIOTECZNE W CZASIE WAKACJI NIECZYNNE

Niemodlin – moje miasto

Utworzono: środa, 15 październik 2014

W miesiącu październiku br. Miejsko-Gminną Bibliotekę w Niemodlinie odwiedziły dzieci z PP Nr 1 „Bajka”. Spotkania, w których uczestniczyli najmłodsi, miały na celu ukazanie piękna rodzinnego miasta Niemodlina. Obejrzana prezentacja multimedialna „Niemodlin – moje miasto” wzbogaciła wiedzę dzieci o ważne informacje oraz ciekawostki na temat miasta i jego okolic. Na wyświetlanych fotografiach, które ukazywały Niemodlin „dawniej i dziś”, dzieci bez trudu rozpoznawały znane im miejsca i obiekty swojego miasta. Z zainteresowaniem wysłuchały także legendy spisanej pana Pawła Lelonka „Patron nie tylko od ognia”, mówiącej o „cudzie” dokonanym przez św. Floriana. W nawiązaniu do przeczytanej legendy o patronie strażaków, przedszkolaki z zapałem uczestniczyły w zabawie „gaszenie pożaru”, a na zakończenie z ciekawością obejrzały książki poświęcone naszemu miastu, które znajdują się w zbiorach biblioteki.