BIBLIOTEKA W LIPCU ORAZ SIERPNIU
CZYNNA OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZINACH 8.00 - 16.00
W SOBOTY NIECZYNNA
FILIE BIBLIOTECZNE W CZASIE WAKACJI NIECZYNNE

„Po raz pierwszy w Bibliotece”

Utworzono: wtorek, 30 wrzesień 2014

W miesiącu wrześniu br. w Oddziale dla dzieci Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemodlinie  zawitali  uczniowie pierwszej klasy ze SP nr 2 w  raz  z wychowawczynią panią Jolantą Kamaryk. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z biblioteką, jej zbiorami, regulaminem oraz zasadami dbania o książki. Młodzi czytelnicy wysłuchali interesującej historii o tym, „Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę” autorstwa Ewy Stadtmüller, motywującej do założenia w domu swojej małej domowej biblioteczki. Uczniowie dowiedzieli się także, jakie książki ma im do zaoferowania biblioteka i dlaczego jest to miejsce nie tylko do czytania i wypożyczania, ale również do miłego spędzenia czasu. Zapoznawszy  się z bajeczkami, baśniami, zbiorami wierszy i opowiadań, bawili się w specjalnym  miejscu - „Bajkowym Kąciku”.

Mamy nadzieje, że wizyta w bibliotece rozbudziła w dzieciach zamiłowanie do książek oraz zachęciła do jej odwiedzania  i korzystania z jej zbiorów.