Barbara Kosmowska w bibliotece - DKK

Utworzono: wtorek, 19 czerwiec 2018

W piątkowe południe gościem naszej Biblioteki była Barbara Kosmowska, autorka książek dla dorosłych i młodzieży. Autorka opowiadała o swojej literaturze, jednocześnie zachęcając do zadawania pytań. Uczestnicy chętnie je zadawali, pytając między innymi o to: czy zdarzyło się pisarce w swojej pracy wykreślić fragment tekstu książki pod wpływem krytyki, czy wzoruje się na swojej osobie budując postaci swoich powieści? Także o to, czy trudniej pisać dla dorosłego czy młodego czytelnika i dlaczego woli pisać literaturę dla młodzieży? Na wiele, jak zauważyła autorka „mądrych pytań”, odpowiadał ciepło i z humorem, skupiając się na kilku wybranych przez siebie tytułach. Często nawiązywała do książki „ Samotni.pl” oraz innych swoich powieści, w tym najnowszej „Obronić królową”.

Na zakończenie spotkania, po serdecznych podziękowaniach za czas spędzony w miłej atmosferze, autorka wpisywała do książek dedykacje z autografem.