Wrześniowe spotkanie DKK

Utworzono: sobota, 23 wrzesień 2017

Poniedziałkowe powakacyjne spotkanie DKK w Niemodlinie upłynęło nam na długiej rozmowie o kilku przeczytanych przez nas w ostatnim czasie książkach. Wszystkie tytuły wybrane tym razem to reprezentanci szeroko rozumianego gatunku kryminalnego różnych krajów.

Pierwsza to „Głos” – kryminał islandzkiego pisarza Arnaldura Indridasona. Głównym wątkiem intrygi jest śmierć mężczyzny, którego zwłoki znaleziono w hotelu. W tle powieści rozciąga się obraz społeczeństwa z różnymi jego wadami i uprzedzeniami. Jest to dobry kryminał, choć niełatwy, który możemy polecić wielbicielom tegoż gatunku.

Kolejna książka to „Już mnie nie oszukasz” – thiler amerykańskiego autora Harlana Cobena, mistrza gatunku, którego lektura przyniosła nam dużo satysfakcji. Bohaterka powieści May Stern po śmierci męża, w obawie o swoje życie, instaluje w domu kamerę, z której zapis bardzo ją zaskakuje. Fabuła całej powieści jest zaskakująca, włączając w to zakończenie, którego nikt z czytających się nie spodziewał.

Ostatnią lekturą nad którą dyskutowałyśmy było „Wotum nieufności” – pierwsza część nowego cyklu książek Remigiusza Mroza, polskiego autora wielu bestselerów, otwierająca serię „W kręgach władzy”. Mamy tu wątek polityczny osadzony w polskich realiach. Fikcja, która mamy nadzieję odbiega od rzeczywistości, przynosi nam czytelnikom pewien obraz, nad którym warto się oczywiście chwilę zastanowić. Dobra lektura, którą polecamy innym.