Po wakacyjnej przerwie :)

Utworzono: wtorek, 20 wrzesień 2016

Po wakacyjnej przerwie niemodlińskie klubowiczki spotkały się aby wymienić wrażenia w dwóch wakacyjnych lektur: W imię dziecka –  I. McIwana oraz Pociąg do Stambułu G. Greenea.

            Dylematy moralne, trudne decyzje i konsekwencje trudnych wyborów, których nie da się przewidzieć to fabuła powieści „W imię dziecka”. Zdaniem naszych klubowiczek książka uświadamia czytelnikowi, iż nie jesteśmy w stanie przewidzieć skutków naszych decyzji. Zmusza do przemyśleń i analizy. Wciągająca lektura mająca w sobie swoisty magnetyzm. Jednogłośnie polecana !

            Z kolei druga z omawianych lektur, mianowicie Pociąg do Stambułu G. Greenea przyjęta została z częściowym entuzjazmem. Cześć czytelniczek była zachwycona a część wręcz przeciwnie. Tym razem zdania były podzielone. Powieść utrzymana jest w atmosferze ciążącego na bohaterach fatum, którzy spotykają się ze sobą w Orient Expresie, legendarnym pociągu jadącym z Ostendy do Stambułu. Bohaterowie poznają się i wzajemnie komplikują życie.  Ich losy splatają się w ciągu siedemdziesięciu dwóch godzin, które stają się dla nich najtrudniejszym sprawdzianem charakteru.

            Przy soku i cieście marchewkowym omówiłyśmy plany dalszych spotkań w ramach niemodlińskiego DKK - kolejne spotkanie już za miesiąc :)