Październikowy DKK

Utworzono: sobota, 31 październik 2020

Za nami październikowe spotkanie niemodlińskiego DKK. Głównym tematem dyskusji były opowiadania Clarice Lispector ("Opowiadania wszystkie"), które wzbudziły wiele emocji. Ponadto udało się nam krótko omówić jeszcze dwa tytuły - Kristian Hannah "Nocna droga" i Jolanta Kosowska "Wielkie włoskie wakacje". Na kolejne spotkanie zapraszamy za miesiąc.smile

DKK po koronawirusowej przerwie - wrzesień 2020

Utworzono: czwartek, 01 październik 2020

Po przymusowej koronowirusowej przerwie wznowił działalność niemodliński Dyskusyjny Klub Książki. W środę 30 września rozmawiałyśmy o książce "Biografia Leopolda Tyrmanda. Moja śmierć będzie taka, jak moje życie" Marcela Woźniaka. Autor przedstawia czytelnikowi życie pisarza, reportera, propagatora jazzu i kontestatora zastanej rzeczywistości - Leopolda Tyrmanda.

Grudniowy DKK

Utworzono: wtorek, 10 grudzień 2019

W piątek 6 grudnia, w ramach spotkań niemodlińskiego DKK, rozmawiałyśmy o książce "Służące do wszystkiego" Joanny Kuciel-Frydryszak. Autorka pokazuje czytelnikowi życie kobiet początku dwudziestego stulecia, które z różnych przyczyn pracują jako służące. Dowiadujemy się wiele o naszym polskim społeczeństwie, o różnicach klasowych oraz zależnościach wynikających z tychże różnic. Książka bogata w wiele rodzinnych wspomnień, fotografii, notek i wycinków prasowych. Bardzo ciekawa lektura, którą serdecznie polecamy na długie zimowe wieczory :)

Październikowy DKK

Utworzono: środa, 09 październik 2019

Kolejne spotkanie niemodlińskiego DKK odbyło się w piątek 4 października, podczas którego przyczynkiem do dyskusji była książka Nino Haratischwili "Kotka i generał". W naszym odczuciu to trudna lektura, dotykająca trudnych tematów i napisana niełatwym językiem. Pokazuje dramatyzm i okrucieństwo wojny w Czeczeni. Lektura przepełniona jest cierpieniem i na długi czas pozostała w naszych głowach.

 

Wrześniowy DKK

Utworzono: wtorek, 17 wrzesień 2019

W środę 11 września w ramach DKK rozmawiać o książce autorstwa Billa Clintona oraz Jamesa Pattersona Gdzie jest prezydent. Według nas, książka niezwykle wciągająca, ukazująca kulisy amerykańskiej prezydentury, przedstawiająca wizję „ informatycznej katastrofy”. Można powiedzieć, iż jest to typowa amerykańska sensacja z politycznym wątkiem, dobrze skonstruowana lektura od której trudno się oderwać :)

 

Lipcowy DKK

Utworzono: piątek, 13 wrzesień 2019

W piątek 26 lipca spotkałyśmy się , aby w ramach DKK porozmawiać o książce "Wszystko oprócz prawdy" Gillian McAllister. Prawie jednogłośnie uznałyśmy, iż jest to książka, którą można przeczytać, bowiem czyta się ją szybko lecz równie szybko zapomina. Jest to lektura trzymająca w napięciu ze szczęśliwym zakończeniem, zdecydowanie na tzw. wakacyjne czytanie :).

Czerwcowe DKK

Utworzono: piątek, 13 wrzesień 2019

W poniedziałek 10 czerwca spotkałyśmy się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki aby wymienić wrażenia po przeczytaniu książki Michelle Obamy – "BECOMING. Moja historia."

Ze szczególnym zainteresowaniem prześledziłyśmy życie jednej z Pierwszych Dam Stanów Zjednoczonych. Jest to ciekawa i bardzo osobista historia, którą z całą pewnością warto przeczytać :)