Grudniowy DKK

Utworzono: wtorek, 10 grudzień 2019

W piątek 6 grudnia, w ramach spotkań niemodlińskiego DKK, rozmawiałyśmy o książce "Służące do wszystkiego" Joanny Kuciel-Frydryszak. Autorka pokazuje czytelnikowi życie kobiet początku dwudziestego stulecia, które z różnych przyczyn pracują jako służące. Dowiadujemy się wiele o naszym polskim społeczeństwie, o różnicach klasowych oraz zależnościach wynikających z tychże różnic. Książka bogata w wiele rodzinnych wspomnień, fotografii, notek i wycinków prasowych. Bardzo ciekawa lektura, którą serdecznie polecamy na długie zimowe wieczory :)

Październikowy DKK

Utworzono: środa, 09 październik 2019

Kolejne spotkanie niemodlińskiego DKK odbyło się w piątek 4 października, podczas którego przyczynkiem do dyskusji była książka Nino Haratischwili "Kotka i generał". W naszym odczuciu to trudna lektura, dotykająca trudnych tematów i napisana niełatwym językiem. Pokazuje dramatyzm i okrucieństwo wojny w Czeczeni. Lektura przepełniona jest cierpieniem i na długi czas pozostała w naszych głowach.

 

Wrześniowy DKK

Utworzono: wtorek, 17 wrzesień 2019

W środę 11 września w ramach DKK rozmawiać o książce autorstwa Billa Clintona oraz Jamesa Pattersona Gdzie jest prezydent. Według nas, książka niezwykle wciągająca, ukazująca kulisy amerykańskiej prezydentury, przedstawiająca wizję „ informatycznej katastrofy”. Można powiedzieć, iż jest to typowa amerykańska sensacja z politycznym wątkiem, dobrze skonstruowana lektura od której trudno się oderwać :)

 

Lipcowy DKK

Utworzono: piątek, 13 wrzesień 2019

W piątek 26 lipca spotkałyśmy się , aby w ramach DKK porozmawiać o książce "Wszystko oprócz prawdy" Gillian McAllister. Prawie jednogłośnie uznałyśmy, iż jest to książka, którą można przeczytać, bowiem czyta się ją szybko lecz równie szybko zapomina. Jest to lektura trzymająca w napięciu ze szczęśliwym zakończeniem, zdecydowanie na tzw. wakacyjne czytanie :).

Czerwcowe DKK

Utworzono: piątek, 13 wrzesień 2019

W poniedziałek 10 czerwca spotkałyśmy się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki aby wymienić wrażenia po przeczytaniu książki Michelle Obamy – "BECOMING. Moja historia."

Ze szczególnym zainteresowaniem prześledziłyśmy życie jednej z Pierwszych Dam Stanów Zjednoczonych. Jest to ciekawa i bardzo osobista historia, którą z całą pewnością warto przeczytać :)

Grudniowe DKK

Utworzono: poniedziałek, 31 grudzień 2018

W środę 12 grudnia na spotkaniu DKK  rozmawiałyśmy o książce „Człowiek tygrys”. Powieść to retrospekcja wydarzeń, które prowadzą do finału będącego początkiem opowieści. Okrutna zbrodnia wstrząsa życiem małego miasteczka, przyznaje się do niej młody chłopak. Powoli dowiadujemy się jakie wydarzenia doprowadziły to zbrodni. Bardzo ciekawa historia, którą szczerze polecamy  :)

Październikowe DKK

Utworzono: środa, 31 październik 2018

Kolejne spotkanie niemodlińskiego DKK odbyło się w środę 24 października. Rozmawiałyśmy o drugiej, wybranej przez nas na wakacyjną przerwę, książce „ Kobieta w oknie” A. J. Finn.
Pierwsza powieść tegoż autora, jak się okazało, wciągnęła nas bez reszty. Bardzo porywający thriller opowiada nam historię kobiety – Anny, która całymi dniami siedzi w domu obserwując sąsiadów. W książce nic nie było „oczywistą oczywistością” więc i zakończenie bardzo nas zaskoczyło, a być może i rozczarowało. Polecamy sprawdzić samemu :)