DKK kwiecień 2022

Utworzono: sobota, 07 maj 2022

Spotkanie niemodlińskiego DKK - kwiecień 2022 

Jak zwykle w czwartkowe popołudnie, 28 kwietnia br. uczestniczki niemodlińskiego DKK spotkały się aby omówić tym razem dwie pozycje książkowe.  Pierwsza z nich to „Córka” Eleny Ferrante.
Jej bohaterką jest Leda, dojrzała kobieta, matka dwóch córek, rozwódka i nauczycielka akademicka i jej wakacyjny wyjazd, na którym wspomina macierzyństwo i przeszłość.
Główną postacią drugiej omawianej przez nas książki  - „Finalistki” Anny Janko jest Hanka M.  Tu również bohaterką, już nieco dłuższej powieści niż „Córka”, jest dojrzała kobieta z jej wszystkimi, wnikliwymi przemyśleniami nad nieubłaganie mijającym czasem, który płynie tylko w jednym kierunku.
Dwie książki, o podobnej tematyce przyczyniły się do dyskusji nad kondycją kobiecości, macierzyństwa, rodziny, spełnienia, relacji międzyludzkich czy szczęścia. Obie książki polecamy do przeczytania.

DKK luty 2022

Utworzono: wtorek, 08 marzec 2022

Czwartkowy wieczór 24 lutego  upłynął klubowiczkom naszego DKK na dyskusji o książce Jerzego Bralczyka  „A bodaj Ci nóżka spuchła…” . Tym razem spotkanie upłynęło na wspólnym czytaniu fragmentów tejże książki  oraz na wspomnieniu spotkania z panem profesorem i Michałem Ogórkiem, na którym to miałyśmy przyjemność być i podziwiać elokwencję oraz humor obu autorów. W dalszej części naszego spotkania wybrałyśmy wspólnie tytuły książek do omawiania na bieżący rok.

Czytaj więcej: DKK luty 2022

DKK grudzień 2021

Utworzono: środa, 29 grudzień 2021

Czwartkowy wieczór 16 grudnia upłynął klubowiczkom naszego DKK na dyskusji i „smakowaniu” potraw według przepisów zaczerpniętych z książki „Smak wiecznej młodości” Agnieszki Maciąg. Autorka, znana modelka, pokusiła się o przekazanie wielu rad dotyczących kolejnego oraz dla wielu kobiet trudnego etapu życia.  Przedstawiła w książce szeroką gamę propozycji kulinarnych, które pozwalają zachować młodość, witalność i dobre samopoczucie.

Polecamy serdecznie i zapraszamy do lektury  

Czytaj więcej: DKK grudzień 2021

DKK listopad 2021

Utworzono: sobota, 18 grudzień 2021

W czwartek 18 listopada odbyło się spotkanie w ramach DKK.

Spotkanie upłynęło nam na interesującej dyskusji. Tym razem również omówiłyśmy dwa tytuły z naszej listy. Jeden z nich to Kobieta w białym kimonie Any Johns, poruszająca opowieść o dwóch kobietach, dwóch światach, a jednej tajemnicy.

Drugi omawiany tytuł to Góra Tajget Anny Dziewit-Meller. Przejmująca książka poruszająca kontrowersyjną tematykę wojenną. Jest to historia o niebywałej krzywdzie wyrządzonej bezbronnym oraz towarzyszącym wydarzeniom ludzkim strachu.

Serdecznie polecamy obie lektury, choć bardzo różne tematycznie, wszystkim czytelniczkom :)

 

Czytaj więcej: DKK listopad 2021

DKK październik 2021

Utworzono: sobota, 27 listopad 2021

W środę 27 października odbyło się spotkanie w ramach DKK, które upłynęło na bardzo ciekawej dyskusji. Jedną z ksżek, którą omawiałyśmy to Mózg i serce. Magiczny duet” Jamesa.R. Dotego. Opowiada o wybitnym neurochirurgu i jego swoistej drodze do sukcesu. Nie jest to poradnik lecz opowieść o życiu, w którym by coś uzyskać, najpierw należy dobrze poznać siebie, a następnie pamiętać o innych i starać się ich zrozumieć. Przede wszystkim należy mieć na uwadze, iż ciężka praca to podstawa. Autor opowiada o swoich losach, upadkach i wzlotach.

Druga książka będąca tematem naszego spotkania to „ Pięć stawów. Dom bez adresu” Beaty Sabały-Zielińskiej. Ta lektura stała się przyczynkiem do naszych wspomnień związanych w Tatrami i słynnym schroniskiem „Piątka” – bohaterem tejże opowieści. Spotkanie zatem nabrało bardzo osobistego i nostalgicznego charakteru :)

Serdecznie polecamy obie lektury wszystkim czytelnikom, chętnym do przeczytania właśnie takiego typu literatury :)

Czytaj więcej: DKK październik 2021

DKK wrzesień 2021

Utworzono: sobota, 27 listopad 2021

We wtorek 21 września 2021 r. odbyło się spotkanie w ramach DKK, które upłynęło na bardzo ciekawej dyskusji. Jedna z omawianych książek to Wariat na wolności  Wojciecha Eichelbergera, znanego psychoterapeuty, trenera i doradcy biznesowego. Książka, szczera autobiografia porusza wiele ważnych tematów dotyczących życia, tego czy i jaki mamy na nie wpływ, czy więcej błędów popełnił autor czy też jego pacjenci. To próba odpowiedzi na to, jak zrozumieć siebie. Serdecznie polecamy ją naszym czytelnikom.

Drugą książką, która zmotywowała nas do rozmowy była publikacja Marty Szarejko Seksuolożki. Sekrety gabinetów. Jest to zbiór rozmów z polskimi seksuolożkami, które podzieliły się spostrzeżeniami z rozmów prowadzonych z kobietami w swoich gabinetach terapeutycznych. Bardzo interesująca książka, która w naszym odczuciu jest znakomitą lekturą dla wszystkich kobiet. Polecamy :)

Czytaj więcej: DKK wrzesień 2021

Lutowe DKK

Utworzono: czwartek, 11 luty 2021

Spotkanie niemodlińskiego DKK 9.02.2021 r.

We wtorek 9 lutego 2021 rozpoczęłyśmy tegoroczne spotkania niemodlińskiego DKK. Na pierwszym spotkaniu wybrałyśmy książki, które chętnie przeczytamy a tym samym będą tematem naszych spotkań w 2021 roku.