W DNIU 24.12.2018 r. WIGILIA BIBLIOTEKA BĘDZIE NIECZYNNA

W DNIU 31.12.2018 r. SYLWESTER BIBLIOTEKA ZAPRASZA OD GODZINY 8.00 - 16.00

Noc z Andersenem - 2013

Utworzono: wtorek, 09 lipiec 2013

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej, przypadającego na dzień urodzin Hansa Christiana Andersena, Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna

w Niemodlinie już po raz czwarty zorganizowała imprezę czytelniczą „Noc z Andersenem".
W tym roku odwiedzili nas uczniowie ze SP Nr 2 wraz z wychowawczynią panią Jolantą Kamaryk.
Na uczestników niezwykłej nocy czekało wiele atrakcji. Spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia prezentacji multimedialnej o „Hansie Christianie Andersenie". Następnie dzieci wysłuchały jego baśni „Brzydkie kaczątko" w wykonaniu aktora Michała Żebrowskiego.
Podczas spotkania nie zabrakło również konkursów tj.: „Baśniowe zgadywanki", „Jaka to baśń" oraz Quiz – słoiczek krąży, sprawdzających wiadomości z życia i twórczości Andersena. Chwilę przerwy i odpoczynku zapewniła wszystkim kolacja przy wspólnym stole, którą dzieci zjadły z wielkim apetytem. Po kolacji nastąpił czas na zabawy ruchowe, które cieszyły się dużym powodzeniem a były to: taniec Kaczuchy, taniec z balonem w parach przy akompaniamencie muzyki, zabawa „Calineczka na Balu", Limbo, wyścigi z balonami, zabawa „Ludzie do ludzi" oraz tańce przy skocznej i rytmicznej muzyce.
Po wspólnych zabawach i konkursach najmłodsi przygotowali się do spania rozkładając przyniesione przez siebie karimaty, śpiwory i poduszki. Zasiedli przed ekranem i odbyła się projekcja filmu animowanego „Strażnicy marzeń". Gdy dzieci już zasnęły, odwiedził je sam Pan Andersen, obdarowując przepięknymi baśniami swego autorstwa.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za dobrą zabawę, a Pani Jolancie Kamaryk za pomoc i zaangażowanie.