Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Niemodlinie

 Logo szkoły

49-100 Niemodlin

ul. Boh. Powstań Śl. 34A

tel. 774606386

Wyszukiwarka

Warsztaty profilaktyczne z Panią Jolantą Reisch

Co to jest uzależnienie, i co jest po jego drugiej stronie? Od czego i kto może wpaść w nałóg, jak można pomóc bliskiej osobie, która jest uzależniona - na te i inne pytania dotyczące tak ważnego tematu jakim są uzależnienia próbowały odpowiedzieć dzisiaj w naszej Bibliotece dzieci i młodzież z Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Niemodlinie.

Autorką warsztatów jest Pani Jolanta Reisch - pisarka, dziennikarka, certyfikowany life coach, która podczas dyskusji i przy pomocy prezentacji narzędzia zwanego "Młodzieżowym Kołem Czasu" oraz filmu pt. "Wyloguj się do życia" - uświadamiała zarówno dzieci i młodzież, jak i nas dorosłych - opiekunów, od jakiego momentu można nazwać się uzależnionym.
Bardzo dziękujemy za ogrom wiedzy, którym podzieliła się z nami Pani Jolanta Reisch, i mamy nadzieję, że uczniowie wyciągną z tych zajęć refleksje a może i próbę zmiany spędzania wolnego czasu nie tylko przed komputerem i telefonem.
Warsztaty dla dzieci i młodzieży realizowane i finansowane były w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2024.