dzien misia1

W naszej bibliotece, po raz kolejny, obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na tę okoliczność odwiedziła nas grupa rezolutnych czterolatków o nazwie Misie z przedszkola „Bajka”. Najmłodsi obejrzeli pokaz multimedialny, zapoznając się z Historią pluszowego misia i z zaangażowaniem wysłuchali historyjki Pan Miś chrapie K. Wilson o pogrążonym w śnie zimowym niedźwiedziu. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w przygotowanych zabawach: balonowy miś, siad kangurzycy, ale największą atrakcją dla najmłodszych była zabawa w misiowy pociąg w takt piosenki „Jadą, jadą misie...”, która sprawiła dzieciom wiele radości. Przedszkolaki obejrzały także film animowany Miś Benjamin i duch w bibliotece, a na pamiątkę tego dnia każdy z nich otrzymał specjalnie przygotowaną nalepkę, przedstawiającą pluszowego misia.