Wakacje w bibliotece

wakacje w bibliotece 2013 04

W bibliotece książka zajmuje bardzo ważne miejsce, dlatego tegoroczne wakacyjne zajęcia w Oddziale dla dzieci rozpoczynały się od spotkań z literaturą. Podczas nich najmłodsi brali udział w głośnym czytaniu książeczek Dom dla Urwisa i Nowe psoty Urwisa z serii Mój niesforny szczeniak Holly Webb.

Dzieci także uczestniczyły w wykonywaniu prac ręcznych posługując się różnymi technikami plastycznymi: wakacyjne słońce, praca detektywa, trzepoczący duszek, figurki z masy solnej, w zabawach, grach indywidualnych i zespołowych, rozwijając sprawność ruchową: zabawa z balonikami, fasolowy zbieracz, gorące krzesła. Ponadto układali puzzle, rozwiązywali krzyżówki, rebusy.

Dużym zainteresowaniem podczas wakacji cieszyły się: kalambury, gry planszowe i edukacyjne: Roszpunka, Piotruś Pan oraz zabawy: szczęście w pudełkach, kostkowa loteria, słodki wąż.

Dzieci uczestniczące w spotkaniach korzystały także z bezpłatnego dostępu do Internetu.

Zorganizowane przez bibliotekę wakacyjne zajęcia pozwoliły najmłodszym spędzającym wakacje w domu, na przeżycie przygody i ciekawe spędzenie czasu wolnego.