informacja: Od dnia 1.07. do 31.08.2019 Biblioteka w Niemodlinie będzie czynna w godzinach 8.00 - 16.00.
W soboty Biblioteka będzie nieczynna.

Filie Biblioteczne w Rogach, Graczach, Grabinie będą nieczynne.

Dbajmy o naszą Planetę - Światowy Dzień Ziemi

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, który obchodzony jest w Polsce 22 kwietnia w naszej bibliotece odbyły się zajęcia edukacyjne mające na celu promowanie postaw ekologicznych oraz uświadomienie najmłodszym, jak chronić i dbać o nasze środowisko.

Dzien ziemi 1

W spotkaniu wzięły udział 6-latki z PP nr 2 w Niemodlinie. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną pod hasłem „Kochajmy naszą Planetę”. Dowiedziały się m.in. co to jest recykling, że o stanie środowiska decydują nasze codzienne zachowania: oszczędzanie wody, prądu, zbieranie makulatury i segregowanie odpadów, a także dlaczego należy chronić ziemię i jak należy się zachowywać by była zdrowa, czysta i piękna . Wiele radości sprawiły dzieciom zagadki dotyczące świata przyrody oraz zabawa ruchowa, podczas której naśladowały zachowania roślin i zwierząt.

Na zakończenie najmłodsi obejrzeli film animowany „Bioróżnorodność” z popularnej i znanej serii „Była sobie Ziemia”, z którego dowiedziały się jak ważne jest mądre i odpowiedzialne współżycie człowieka z przyrodą.