W DNIU 24.12.2018 r. WIGILIA BIBLIOTEKA BĘDZIE NIECZYNNA

W DNIU 31.12.2018 r. SYLWESTER BIBLIOTEKA ZAPRASZA OD GODZINY 8.00 - 16.00

„Spotkanie z historią lokalną”

Utworzono: czwartek, 22 marzec 2018

19 marca br. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemodlinie odbyły się warsztaty edukacyjne, w których wzięli udział uczniowie z klasy IV ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Niemodlinie. Gość spotkania, pani burmistrz Niemodlina – Dorota Koncewicz, przybliżyła dzieciom tematykę realizacji polsko-czeskiego projektu „Transgraniczne dziedzictwo rodu Prashma” i uświadomiła, jak ważne jest dbanie o lokalną historię i kulturę. Obdarowała je również pamiątkowymi komiksami i puzzlami.

W trakcie warsztatów uczniowie zapoznali się z historią Niemodlina, jego zabytkami, wkładem rodziny Prashma w rozwój kulturalny miasta. Wykonane przez dzieci prace plastyczne – kolaże – przedstawiały scenę do wybranej niemodlińskiej legendy. Najbardziej przemówiła do wyobraźni młodych twórców legenda pt.: „O tunelu pod Niemodlinem”.

Wiedza z zakresu historii Niemodlina niewątpliwie przyda się uczniom na dalszym etapie kształcenia.