XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Utworzono: środa, 08 czerwiec 2022

6 czerwca 2022 r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Niemodlinie włączyła się po raz kolejny do obchodów XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Z okazji akcji Cała Polska Czyta Dzieciom odbyło się w bibliotece spotkanie z udziałem dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 „Bajka”.
Kampanię głośnego czytania rozpoczęła Burmistrz Niemodlina Pani Dorota Koncewicz od przeczytania wiersza „Lokomotywa” Juliana Tuwima. Następnie dzieci wyruszyły  w  czytelniczą  podróż  z kocimi bohaterami utworów: O kotku, który szukał czarnego mleka Heleny Bechlerowej oraz Agnieszka opowiada bajkę Joanny Papuzińskiej. Ponadto najmłodsi wzięli udział z zabawach i konkursach nawiązujących do wysłuchanych wcześniej opowiadań: kocie zwyczaje, łakome kotki, sprytne kocury, dzień z życia kota. Czas spędzony w bibliotece na wspólnym czytaniu i przeróżnych zabawach, dostarczył dzieciom miłych przeżyć i dużo radości.

Cała Polska Czyta Dzieciom -  Czytaj i Ty