„NOC Z ANDERSENEM”

Utworzono: środa, 06 kwiecień 2022

Z piątku na sobotę 1 – 2 kwietnia 2022 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemodlinie odbyła się całonocna impreza czytelnicza „Noc z Andersenem”, obchodzona z okazji urodzin Hansa Christiana Andersena – wielkiego duńskiego baśniopisarza. W tym roku w spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy IV z Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Grabinie wraz z wychowawczynią panią Joanną Otawą oraz opiekunem panią Agnieszką Olszewską.

Na uczestników niezwykłej nocy czekało wiele atrakcji, m.in.:

- prezentacja, przedstawiająca życie i twórczość H.Ch. Andersena,
- konkursy związane z twórczością pisarza – sprawdzające znajomość jego baśni,
- wysłuchanie obrazkowej historii Nathalie Dargent „Mój przyjaciel Kemushi”, która
stała się doskonałym narzędziem do twórczej zabawy,
- wspólne tańce przy skocznej i rytmicznej muzyce,
- liczne zabawy z chustą animacyjną,
- film animowany „Raya i ostatni smok”.

Baśniowa przygoda w bibliotece po raz kolejny znakomicie się udała i dostarczyła dzieciom dużo emocjonujących wrażeń. Wszystkim uczestnikom spotkania bardzo dziękujemy za dobrą zabawę i mile spędzony czas, a paniom Joannie Otawie i Agnieszce Olszewskiej za pomoc i zaangażowanie. :)