18 maja 2020 - 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

"Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego."

Jan Paweł II

Dzisiaj 18 maja obchodzimy 100-ną rocznicę urodzin Karola Wojtyły - świętego Jana Pawła II, który Jest niekwestionowanym autorytetem moralnym. Jego nauka i spojrzenie na wartości powinny być bliskie każdemu z nas.

Wszystkich czytelników zainteresowanych głębszym poznaniem osoby Jana Pawła II, Jego nauką i wartościami, które głosił zachęcamy do korzystania z księgozbioru naszej biblioteki, gdzie zgromadziliśmy wiele publikacji zarówno autorstwa naszego papieża, jak i biografie i wspomnienia o Nim.