Narodowe Czytanie 2019

Po raz ósmy Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Niemodlina uczestniczyła w Ogólnopolskiej Akcji Narodowego Czytania. W tym roku lekturą, wybraną przez prezydencką parę, były nowele wybitnych pisarzy polskich. W siedzibie niemodlińskiej Biblioteki czytanie rozpoczęła Pani Burmistrz Dorota Koncewicz nowelą „ Dobra Pani ” E. Orzeszkowej. Ponadto do wspólnego czytania zaprosiliśmy Panią Małgorzatę Kochanek, Annę Bosiak, Annę Franczyk oraz Katarzynę Oleksa. Prezentowanych tekstów z dużą uwagą wysłuchali uczniowie klas ósmych SP nr 1 oraz SP nr 2 wraz z opiekunami.

Narodowe Czytanie 2019 w MGBP w Niemodlinie

Następnie uczestnicy spotkania obejrzeli wystawę „Sfrunął na Śląsk Orzeł Biały...”, którą z okazji 100 rocznicy Powstań Śląskich udostępniło nam Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Wystawa będąca świadectwem pamięci o wydarzeniach i uczestnikach Powstań Śląskich prezentowana będzie w Czytelni MGBP w Niemodlinie do 27 września 2019 roku.