informacja: Od dnia 1.07. do 31.08.2019 Biblioteka w Niemodlinie będzie czynna w godzinach 8.00 - 16.00.
W soboty Biblioteka będzie nieczynna.

Filie Biblioteczne w Rogach, Graczach, Grabinie będą nieczynne.

Spotkajmy się w bibliotece !!!

W maju br. w ramach XVI – tego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Oddziale dla dzieci odbywały się zajęcia biblioteczne dla najmłodszych czytelników.

W spotkaniach uczestniczyły dzieci przedszkolne z Publicznego Przedszkola nr 1 „Bajka” oraz z Niepublicznego Przedszkola „Dinolandia” w Niemodlinie.

W trakcie spotkań dzieci zapoznały się z księgozbiorem biblioteki, dowiedziały się o zasadach wypożyczania książek i dbania o nie. Wysłuchały również interesującej historii Petera Carnavasa „O dzieciach, które kochają książki”.

Natomiast w zajęciach poświęconych wybitnemu polskiemu kompozytorowi – Moniuszce – wzięli udział uczniowie klas II i III ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie. Lekcje biblioteczne pt.:„Muzyka pana Moniuszki” miały na celu zapoznanie uczniów z sylwetką wybitnego Polaka, jak również z jego dorobkiem muzycznym. Dzieci wysłuchały najpopularniejszych fragmentów oper Moniuszki („Halka”, „Straszny dwór”), pieśni („Prząśniczka”, „Niedźwiadek”, „Krakowiaczek") oraz utworu koncertowego „Bajka”, malując do niego obraz, który oddawał ich skojarzenia z muzyką.

Biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie wypożycza się książki,
ale też miejsce, gdzie ciekawie spędza się czas.

Zapraszamy!!!