„Noc z Andersenem 2019”

Z 5 na 6 kwietnia w Oddziale Dziecięcym Biblioteki Miejskiej w Niemodlinie po raz kolejny miała miejsce „NOC Z ANDERSENEM” - całonocna impreza czytelnicza dla dzieci organizowana z okazji przypadających urodzin Hansa Christiana Andersena. Wzięli w niej udział uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Niemodlinie wraz z wychowawczynią - panią Zdzisławą Kloc.
W trakcie „magicznej nocy z Andersenem” uczniowie uczestniczyli m.in.: w konkursach i quizach, licznych zabawach z chustą animacyjną oraz szalonych tańcach na balu u Calineczki. Odkrywali również magiczny świat japońskiego teatrzyku Kamishibai. Papierowy teatr zaczarował ich historią Kumiko Yamamoto „Szukając Marudka”, dzięki której dzieci poznały wartości, jakimi warto kierować się w życiu. Zainspirowane wysłuchaną opowieścią tworzyły własne historie w formie obrazkowej, przedstawiając je pozostałym uczestnikom.
Późnym już wieczorem ułożyły się wygodnie w swoich śpiworach i obejrzały film animowany.
Rano najmłodsi znaleźli pod poduszkami upominek od Pana Andersena w postaci jego baśni. Nastąpiło pożegnanie... Dzieci opuszczały Bibliotekę może trochę niewyspane, ale w dobrym nastroju po wspólnej całonocnej zabawie.
Uczestnikom nocnego spotkania dziękuję za wspaniałą zabawę i mile spędzony czas, a pani Zdzisławie Kloc za pomoc i zaangażowanie.:)