informacja: Od dnia 1.07. do 31.08.2019 Biblioteka w Niemodlinie będzie czynna w godzinach 8.00 - 16.00.
W soboty Biblioteka będzie nieczynna.

Filie Biblioteczne w Rogach, Graczach, Grabinie będą nieczynne.

Spotkanie autorskie z Jolantą Reisch-Klose

3 kwietnia 2019 r. w Oddziale Dziecięcym Biblioteki Miejskiej w Niemodlinie oraz w Szkołach Podstawowych w Graczach i Grabinie odbyły się spotkania autorskie z Jolantą Reisch-Klose – dziennikarką prasową i radiową, laureatką ogólnopolskich nagród branżowych oraz autorką bajek dla dzieci, wierzącą w ich terapeutyczne działanie.
W spotkaniach, podczas których autorka opowiedziała o bohaterach swoich książek: Kropelce Amelce, Ćmie Beatce czy Fasolce Karolce uczestniczyli uczniowie klas I-III ze Szkół Podstawowych z Gminy Niemodlin. Na zadane przez panią Reisch-Klose pytanie: „Dlaczego warto czytać książki?”, dzieci odpowiadały, iż książki uczą, rozwijają wyobraźnię oraz pomagają i leczą. Pisarka zapoznała ich również z biografiami, które napisała dla najmłodszych o wyjątkowym człowieku, jakim był nasz rodak Jan Paweł II oraz o papieżu Franciszku.
Pani Jolanta Reisch-Klose udzielała również odpowiedzi na wszystkie pytania formułowane przez uczniów, m.in.: jak wiele czasu poświęca na pisanie? która z napisanych przez nią książek jest jej ulubioną?, a także co zabrałaby ze sobą na bezludną wyspę?
Wystąpienie pisarki spotkało się z uznaniem ze strony najmłodszych, a na zakończenie uczniowie otrzymali autografy i pozowali do pamiątkowego zdjęcia z zaproszonym gościem.