informacja: Od dnia 1.07. do 31.08.2019 Biblioteka w Niemodlinie będzie czynna w godzinach 8.00 - 16.00.
W soboty Biblioteka będzie nieczynna.

Filie Biblioteczne w Rogach, Graczach, Grabinie będą nieczynne.

„Polska – moje miejsce na ziemi”

W listopadzie br. z okazji rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Oddziale dla dzieci Biblioteki Miejskiej odbył się cykl lekcji bibliotecznych, w których wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Niemodlinie.

Spotkania odbywały się z dziećmi w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas I-III oraz IV-VIII.

Obejrzano prezentacje multimedialne, które miały na celu zwiększenie wiedzy i świadomości „młodych Polaków” na temat historii naszego kraju.

Uczniowie wzięli udział w zabawach, pogadankach, rozwiązywali zagadki dotyczące Polski, ciekawostki z życia Piłsudskiego - wielkiego patrioty, który po dzień dzisiejszy jest symbolem odrodzenia Polski.

Zajęcia ponadto wzbogacone zostały o filmy animowane dla młodszych: "Polak Mały!" - film o polskich symbolach narodowych, "Z Pamiętnika Dziadka" – o historii Józefa Piłsudskiego.

Dla starszych uczniów wyświetlono krótki film instruktażowy na temat protokołu składania flagi państwowej. Po filmie uczniowie w grupach składali polską flagę. Obejrzeli wideoklip piosenki: „Białe róże”, ukazujący obraz dawnych dni i patriotycznego ducha narodu.