Barbara Kosmowska w bibliotece

W piątkowe południe gościem naszej Biblioteki była Barbara Kosmowska, autorka książek dla dorosłych i młodych czytelników, która przyjęła nasze zaproszenie w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Gimnazjum oraz Liceum Ogólnokształcącego w Niemodlinie pod opieką nauczycieli Pani Małgorzaty Dolak i Agnieszki Tracz.

Autorka opowiadała o swojej literaturze, jednocześnie zachęcając do zadawania pytań. Młodzi czytelnicy chętnie je zadawali. Pytali między innymi o to: czy zdarzyło się pisarce w swojej pracy wykreślić fragment książki, pod wpływem krytyki, czy wzoruje się na swojej osobie budując postaci swoich powieści, także o to, czy trudniej pisać dla dorosłego czy młodego czytelnika i dlaczego woli pisać literaturę dla młodzieży? Na wiele, jak zauważyła autorka „mądrych pytań”, odpowiadała ciepło i z humorem, skupiając się na kilku wybranych przez siebie tytułach. Często nawiązywała do książki „Samotni.pl” oraz innych swoich powieści w tym najnowszej „ Obronić królową”.

Na zakończenie spotkania, po serdecznych podziękowaniach za czas spędzony w miłej atmosferze, autorka wpisywała do książek dedykacje z autografem.