BIBLIOTEKA W LIPCU ORAZ SIERPNIU
W SOBOTY NIECZYNNA
FILIE BIBLIOTECZNE W CZASIE WAKACJI NIECZYNNE

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W czerwcu br. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Niemodlinie włączyła się po raz kolejny do obchodów już XV-ego Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Z tej okazji w bibliotece miały miejsce spotkania, w których uczestniczyły dzieci przedszkolne z PP Nr 1 „Bajka”. Wspólne czytanie dzieciom przebiegało w tym roku pod hasłem: „Kolorowy Świat Kota Filomena”.

Dzieci podczas spotkań wysłuchały historii o nocnej wyprawie małego kotka Filomena z książki „Przygody Kota Filomena” autorstwa Marka Nejmana i Sławomira Grabowskiego.

Program wzbogaciła prezentacja multimedialna „Koty, koki, kocięta”, przybliżając dzieciom ciekawostki dotyczące życia kotów domowych. Przedszkolaki doskonale się bawiły, rozwiązując zagadki oraz biorąc udział w „kocich” zabawach (kłębek wełny, łakome kotki, sprytne kocury, jaki to dźwięk?), stając się na ten czas wesołymi i psotnymi kotkami.Zajęcia urozmaiciła melodia z filmu „Różowa Pantera”.

Na zakończenie najmłodsi obejrzeli film animowany „Słodkie życie”, którego bohaterem był wyjątkowy kot Filemon.