BIBLIOTEKA W LIPCU ORAZ SIERPNIU
W SOBOTY NIECZYNNA
FILIE BIBLIOTECZNE W CZASIE WAKACJI NIECZYNNE

Tydzień Bibliotek

Z okazji przypadającej w tym roku 1050 rocznicy Chrztu Polski, odbyły się w maju w Oddziale dla dzieci lekcje biblioteczne poświęcone początkom państwa polskiego. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas starszych ze SP Nr 2 w Niemodlinie.

W czasy panowania Mieszka I przeniosła zgromadzonych prezentacja multimedialna „Mieszko I i jego czasy”, z której uczniowie dowiedzieli się o przyczynach i skutkach przyjęcia chrztu, o tym jakie zawody wykonywali ludzie w tamtych czasach i jak wyglądali wojowie z drużyny piastów. Natomiast filmik edukacyjny „Jak mieszkał Mieszko I?” zobrazował oglądającym, w jakich warunkach mieszkał sam książę i jego żona Dobrawa.

Zajęcia wzbogaciły także legendy o pradziejach państwa polskiego i jego władcach,  m.in.: „Legenda o Lechu, Czechu i Rusie”,  „Legenda o Piaście i złym księciu Popielu” czy „Legenda o Kraku i smoku wawelskim”, które stały się już nieodłączną częścią naszej kultury i tradycji.