W DNIU 24.12.2018 r. WIGILIA BIBLIOTEKA BĘDZIE NIECZYNNA

W DNIU 31.12.2018 r. SYLWESTER BIBLIOTEKA ZAPRASZA OD GODZINY 8.00 - 16.00

Zapraszamy do obejrzenia wystawy

Jednym z wydarzeń, organizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu w 2015 roku dla bibliotek publicznych w powiecie opolskim ziemskim był konkurs literacko – artystyczny o interesującym tytule „Zobacz jak jest u mnie!”. Koncepcja jego powstania związana była z działaniami wielokulturowymi prowadzonymi przez biblioteki publiczne w ramach projektu „Biblioteka miejscem spotkań wielu kultur” oraz w związku z popularyzowaniem czytelnictwa poprzez zainteresowanie książkami o tematyce regionalnej.
W konkursie skierowanym do dzieci ze szkół podstawowych wzięło udział 172 uczniów z 11 gmin powiatu opolskiego, a 28 laureatów tego konkursu otrzymało nagrody podczas uroczystego spotkania w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu.
Z wszystkich prac nagrodzonych i wyróżnionych powstała wystawa, którą laureaci mogli oglądać po raz pierwszy podczas uroczystej gali wręczania nagród, a następnie w bibliotekach publicznych w swojej miejscowości. Zapraszamy do obejrzenia wystawy w naszej bibliotece.