W DNIU 24.12.2018 r. WIGILIA BIBLIOTEKA BĘDZIE NIECZYNNA

Spełniona moja nadzieja,

Bogdaj się to sprawdziło,

Co mi się ongi wyśniło…

Dnia 27 listopada w Oddziale dla dzieci Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemodlinie odbyło się spotkanie andrzejkowe dla uczniów klasy I ze Szkoły Podstawowej Nr 2. Najmłodsi obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą ludowym zwyczajom i obrzędom andrzejkowym. W atmosferę tego wyjątkowego  dnia wprowadziło uczniów opowiadanie pt.: Andrzejkowa impreza.

Następnie przyszedł oczekiwany przez najmłodszych moment, czas zabaw i wróżb. Dzieci z wielkim entuzjazmem uczestniczyły w proponowanych wróżbach: wychodzenie butów za próg, tajemniczy koszyk - kto kim zostanie w przyszłości, wróżba z kubeczkami, co mówią gwiazdy, zwierzątka i ja oraz studnia życzeń - spełnienie marzeń.

Wspólne wróżenie było doskonałą okazją dla najmłodszych do tego, by zapoznać się z ludową tradycją andrzejkową, a także dobrze się bawić.